Home Uncategorized • Interwencja Posła

Interwencja Posła

 - 

Już wkrótce powinien się skończyć problem nieoświetlonego odcinka drogi na obwodnicy Elbląga – zapowiedział na poniedziałkowej konferencji prasowej poseł Witold Gintowt-Dziewałtowski, który w tej sprawie złożył poselską interpelację. Poseł ma nadzieję, że stanie się to jeszcze w pierwszym kwartale tego roku.

W piśmie, które otrzymał w odpowiedzi z Ministerstwa Infrastruktury został poinformowany, że Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad negocjuje z władzami samorządowymi Elbląga w sprawie finansowania kosztów dostarczania energii elektrycznej do przebudowanej drogi krajowej nr 7 oraz węzła Wschód na odcinku obwodnicy Elbląga.
– Problem dotyczy wielu innych odcinków dróg krajowych – mówi poseł Gintowt-Dziewałtowski. – Chodzi o spór, kto powinien finansować oświetlenie drogi: samorząd czy państwo.
Zdaniem Ministerstwa Infrastruktury obowiązek finansowania oświetlenia drogi powinna przejąć gmina. Jednak często – tak też było w przypadku obwodnicy elbląskiej – zdarza sie, że gminy odmawiają przejęcia oświetlenia drogi krajowej, zasłaniając się brakiem podstaw prawnych, a także brakiem środków finansowych na ten cel, co powoduje wyłączanie oświetlenia niektórych odcinków nowych dróg.

Author:redaktor